Umpire Appointments

.

Game Date 17/04/2021
Game Time Home Away Ground Umpires/Positions
12:15pm Forest Hill Heathmont A – Forest Hill (Billabong Park) Dunn, Geoff Plate Club Base
2:40pm Forest Hill Heathmont A – Forest Hill (Billabong Park) Dunn, Geoff Double Plate Club Base
12:15pm GMBC Greensborough A – GMBC (Malcolm Blair Reserve) Welsh, David Plate Club Base
2:40pm GMBC Greensborough A – GMBC (Malcolm Blair Reserve) Mulligan, Phillip Base Welsh, David Plate
12:15pm Knox Waverley A – Knox (Gilbert Park) Dalzotto, Denis Base Tamvakis, Alexander Plate
2:40pm Knox Waverley A – Knox (Gilbert Park) Dalzotto, Denis Plate Tamvakis, Alexander Base
12:15pm Melbourne Uni Watsonia A – Melbourne University ( Straw Field) Field, Barry Plate Murphy, Dennis Base
2:40pm Melbourne Uni Watsonia A – Melbourne University ( Straw Field) Field, Barry Base Murphy, Dennis Plate
12:15pm Nth Balwyn Ringwood A – North Balwyn (Myrtle Park) Medlin, Neil Plate Club Base
2:40pm Nth Balwyn Ringwood A – North Balwyn (Myrtle Park) Medlin, Neil Double Plate Club Base
12:15pm Doncaster La Trobe Uni B – Doncaster (Deep Creek Reserve) Rice, David Plate Club Base
2:40pm Doncaster La Trobe Uni B – Doncaster (Deep Creek Reserve) Rice, David Double Plate Club Base
12:15pm Essendon Croydon B – Essendon (Boeing Reserve) Clapp, Peter Base Cooke, Blaine Plate
2:40pm Essendon Croydon B – Essendon (Boeing Reserve) Clapp, Peter Plate Cooke, Blaine Base
12:15pm Bye Monash Uni B – Monash University (Gladeswood Park
2:40pm Bye Monash Uni B – Monash University (Gladeswood Park
12:15pm Research Diamond Creek B – Research (Glenauburn Park) Robertson, Peter Plate Schroeders, John Base
2:40pm Research Diamond Creek B – Research (Glenauburn Park) Schroeders, John Plate Club Base
12:15pm St Kilda Nth Coburg Rebels B – St Kilda (Tom O’halloran Field 8) Suttor, Bruce Plate Club Base
2:40pm St Kilda Nth Coburg Rebels B – St Kilda (Tom O’halloran Field 8) Suttor, Bruce Double Plate Club Base
Womens League 18 /04/2021
Game Time Home Away Ground Umpires/Positions
12:00pm Nth Balwyn Bye A – North Balwyn (Myrtle Park)
12:00pm Research/Greensborough South East Warriors B – Latrobe University (Playing Fields) Field, Barry Base Tamvakis, Alexander Plate
2:30pm La Trobe Uni Melbourne Uni B – Latrobe University (Playing Fields) Field, Barry Plate Tamvakis, Alexander Base